مجله ورزشی, مکمل های بدنسازی, ورزش و تمرین

تمرینات مقاومتی چیست؟

در دنیای پرهیاهوی تناسب اندام، مکمل‌ها به عنوان ابزاری جادویی برای رسیدن به اهداف سلامتی و ورزشی معرفی میشن. اما آیا واقعاً اینطوریه؟ در این مقاله، به بررسی نقش مکمل‌ها در کنار یک رژیم غذایی سالم و متعادل می‌پردازیم. هدف ما از این مقاله، ارائه اطلاعات جامع و علمی در مورد مکمل‌ها و نحوه عملکرد اونا در کنار رژیم غذایی شماست. همچنین، به شما کمک می‌کنیم تا بفهمید چه نوع مکمل‌هایی برای شما مناسبه و چگونه میتونید ازشون به طور موثر استفاده کنید. در ادامه با تاثیرات تمرینات مقاومتی همراه مجله فیتنس1400 باشید.

تاثیرات تمرینات مقاومتی

مروری جامع بر تمرینات مقاومتی که به عنوان تمرین قدرتی نیز شناخته می شود، نوعی تمرین است که شامل استفاده از مقاومت برای القای انقباض عضلانی است. تاثیرات تمرینات مقاومتی از جمله به افزایش عضلات اسکلتی و استقامت بی هوازی گفته میشود. به دلیل مزایای سلامتی متعددی که دارد، از جمله بهبود تراکم استخوان، افزایش سرعت متابولیسم و ​​افزایش عملکرد فیزیکی کلی، به طور فزاینده ای محبوب شده است.

 تاثیرات تمرینات مقاومتی بر سلامت روان

علاوه بر فواید بدنی، تمرینات مقاومتی با بهبود سلامت روان مرتبط است. ورزش منظم، از جمله تمرینات مقاومتی، می تواند علائم افسردگی و اضطراب را کاهش دهد. ترشح اندورفین در حین و بعد از تمرین به احساس خوب بودن کمک می کند و می تواند به عنوان یک تقویت کننده طبیعی خلق و خو عمل کند.

مزایای یادگیری تمرینات مقاومتی

قدرت و اندازه عضلانی:

بهبود قابل توجه قدرت و اندازه عضلات است. با به فشار گزاشتن عضلات در برابر وزنه یا نیرو، تمرینات مقاومتی باعث تحریک رشد عضلانی و افزایش توده عضلانی می شود. این سبب قدرت بیشتر و توانایی انجام فعالیت های روزمره با تلاش کمتر می شود.

سرعت سوخت و ساز در تمرین مقاومتی

تمرین مقاومتی می تواند به طور چشم گیری سرعت متابولیسم را افزایش دهد. به این معنی است که بدن حتی در حالت استراحت کالری را به طور موثرتری می سوزاند. یعنی حتی در خواب. این به این دلیل است که ساخت بافت عضلانی به انرژی بیشتری نسبت به بافت چربی نیاز دارد که منجر به نرخ متابولیسم پایه (BMR) بالاتر می شود. در نتیجه، افرادی که در تمرینات مقاومتی منظم شرکت می کنند ممکن است حفظ وزن سالم را آسان تر کنند و حتی باعث طول عمر بیشتر شود.

 تاثیر تمرینات مقاومتی بر سلامت استخوان

کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان:

نیروهای ضربه ای که در طول تمرینات مقاومتی ایجاد می شود،

بازسازی استخوان را تحریک می کند و منجر به استخوان های قوی تر می شود.

در نتیجه اینکه واقعا میتونه یه تراکم عالی برای استخوان های بدن شما فراهم کنه.

شروع تمرین مقاومتی برای مبتدیان

برای مبتدیان، ضروری است که به آرامی شروع کنند و به تدریج شدت تمرینات را افزایش دهند. مشاوره با یک متخصص تناسب اندام می تواند به اطمینان از فرم و تکنیک مناسب کمک کند و خطر آسیب را کاهش دهد. شروع با تمرینات با وزن بدن یا استفاده از وزنه های سبک می تواند به ایجاد قدرت پایه قبل از پیشرفت به وزنه های سنگین تر یا حرکات پیچیده تر کمک کند.

انواع تمرینات مقاومتیک

چندین نوع تمرین مقاومتی وجود دارد که هر کدام گروه‌های عضلانی مختلفی را هدف قرار می‌دهند. و مزایای منحصر به فردی را ارائه می‌دهند که از جمله:

وزنه های آزاد:

استفاده از دمبل و هالتر امکان انجام طیف وسیعی از حرکات و تمرینات را فراهم می کند. و چندین گروه عضلانی را به طور همزمان درگیر می کند.

تمرین ها با وزن بدن:

با استفاده از وزن بدن خود برای مقاومت، این تمرینات به حداقل تجهیزات نیاز دارند و می توانند در هر مکانی انجام شوند.
تمرین تناوبی با شدت بالا با ترکیب دوره‌های کوتاه تمرین با شدت بالا با دوره‌های استراحت یا شدت کم، روشی با زمان کارآمد برای افزایش قدرت و استقامت ارائه می‌دهد.

نتیجه گیری در تمرین مقاومتی

روشی همه کاره و موثر برای بهبود سلامت جسمانی و تندرستی و افزایش طول عمر و روحیه ای شاداب و باز است. مزایای آن فراتر از قدرت و اندازه عضلانی است.و شامل بهبود در سلامت استخوان، سرعت متابولیسم و ​​سلامت روان و سلامت روح و جسم می شود. چه از طریق وزنه‌های آزاد. ماشین‌ها تمرینات با وزن بدن یا HIIT، ترکیب تمرینات مقاومتی در یک برنامه ورزشی منظم می‌تواند به دستاوردهای سلامتی قابل توجهی منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *