مجله ورزشی, مکمل های بدنسازی

آیا مصرف همزمان چند مکمل ممکن است ؟

مصرف همزمان چند مکمل

با پیشرفت صنعت مکمل های بدنسازی، انواع زیادی از مکمل ها به بازار عرضه شده که هر کدام کارهای متفاوتی انجام می‌دهند. حتما براتون پیش آمده که بخواهید چند مکمل بدنسازی را با هم مصرف کنید. سوال اصلی که در این زمان ایجاد میشود این است که مصرف همزمان چند مکمل بر روی عضله سازی و یا سلامتی بدن چه تاثیری دارد. در ادامه مقاله این موضوع را به طور کامل بررسی میکنیم پس با مجله فیتنس1400 همراه باشید. همچنین شما عزیزان برای خرید انواع مکمل‌های بدنسازی اعم از انواع پروتئین ها، ویتامین‌ها، کراتین، گینر و انواع مکمل های قبل و بعد تمرین میتوانید از فروشگاه فیتنس1400 دیدن کنید.

 

مصرف همزمان چند مکمل

مصرف همزمان چند مکمل  عملی عادی برای بدنسازان است اما ترکیب بعضی از مکمل ها باعث میشود بدن ما پیشرفت خیلی بهتری داشته باشد. البته مصرف بعضی از مکمل ها در کنار هم باعث بروز عوارض جانبی میشود پس باید با احتیاط از مکمل ها استفاده کرد.

 

چه مکمل هایی را باهم مصرف کنیم

همانطور که گفتیم مصرف برخی از مکمل ها به صورت همزمان تاثیر خیلی بهتری نسبت به مصرف جداگانه میگذارد. در ادامه برخی از این مکمل ها را بررسی میکنیم

گینر و پروتئین وی

مصرف مکمل گینر در کنار مکمل پروتئین وی میتواند برای افرادی که در دوره حجم هستند بسیار مناسب باشد. این دو مکمل دارای سه درشت مغذی پروتئین، کربوهیدرات و چربی هستند. پروتئین وی به عضله سازی بیشتر و گینر به دریافت کربوهیدرات زیاد و کالری بالا کمک میکند و ترکیب این دو برای افرادی که به دنبال افزایش حجم و وزن هستند بسیار مناسب است.

کراتین و گینر

مکمل کراتین محبوب ترین مکمل‌ها بدنسازی‌ست و به افزایش قدرت و عضله سازی کمک میکند. مصرف همزمان گینر و کراتین تاثیر مثبتی روی افزایش حجم، عضله سازی و ریکاوری میگذارد. در خیلی از دوره های حجم از ترکیب این دو مکمل برای دریافت بهترین نتیجه استفاده میشود.

پروتئین وی و آمینو

مکمل آمینو دارای آمینو اسید های ضروری و غیرضروری میباشد. آمینو اسید ها بلوک های سازنده پروتئین ها هستند. پروتئین ها هم یکی از مهم ترین عناصر عضله سازی هستند. پروتئین وی یکی از بهترین منابع دریافت پروتئین است. با مصرف این دو مکمل به صورت همزمان می‌توانید عضله سازی خیلی بهتری داشته باشید و همچنین ریکاوری عضلات خودتان را بهبود ببخشید.

 

تداخل مصرف مکمل ها

مصرف همزمان چند مکمل گاهی اوقات برای ما دردسر ساز خواهد شد. چرا که بعضی از مکمل ها نباید به صورت همزمان مصرف شوند. برخی از این مکمل ها عبارتند از:

  • گلوتامین و کراتین: استفاده همزمان از این دو مکمل تاثیر خوبی ندارد، چراکه فقط یکی از آنها جذب بدن می‌شود.
  • چربی سوز ها و گینر: گینر ها دارای چربی هستند و برای افزایش حجم استفاده میشوند. چربی سوز ها هم برای کاهش وزن و چربی استفاده میشوند. پس این دو مکمل بر ضد یکدیگر هستند.
  • یوهمبین و ال کارنتین: هردوی این مکمل ها تاثیر زیادی روی ضربان قلب میگذارند و مصرف همزمان آنها بسیار خطرناک است.
  • کراتین و کافئین: کراتین به آب زیادی برای جذب شدن نیاز دارد و کافئین باعث احتباس آب در بدن میشود. به همین دلیل مصرف این دو باعث مشکلاتی برای بدن میشود.

همه افراد قبل از مصرف مکمل های بدنسازی باید از یک پزشک یا مربی مشورت بگیرند تا بتوانند بدون نگرانی مکمل هایشان را مصرف کنند.

 

نتیجه گیری

مصرف هم زمان چند مکمل میتواند تاثیر خیلی خوبی بر عضله سازی ما داشته باشد. برای مثال کراتین و گینر ترکیب خیلی خوبی برای افرادیست که در دوره حجم هستند. اما این کار همیشه هم تاثیر مثبت ندارد. با مصرف همزمان برخی مکمل ها مثل گلوتامین و گینر یا کافئین و کراتین سلامت بدن ورزشکاران به خطر می‌افتد. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *