مجله ورزشی, مکمل های بدنسازی

چرا مکمل تقلبی در ظاهر تاثیر بهتری دارد؟

چرا مکمل تقلبی در ظاهر تاثیر بهتری دارد ؟

امروزه، صنعت مکمل‌های بدنسازی با سرعتی باورنکردنی در حال رشد است. شاید برای شما هم اتفاق افتاده که از بین مکمل های موجود در بازار به هر دلیلی یک مکمل تقلبی و فیک تهیه کرده باشید و حتی نتیجه بهتری نسبت به مکمل های اصل گرفته باشید. در این مقاله ابتدا با مکمل های فیک آشنا می‌شویم و بعد به سوال “چرا مکمل تقلبی در ظاهر تاثیر بهتری دارد ؟” میپردازیم. در ادامه با مجله فیتنس1400 همراه باشید. همچنین شما عزیزان برای خرید انواع مکمل‌های بدنسازی اعم از انواع ویتامین‌ها، کراتین، گینر و انواع مکمل های قبل و بعد تمرین میتوانید از فروشگاه فیتنس1400 دیدن کنید.

 

مکمل تقلبی چیست

مکمل تقلبی یک ماده یا محصولی است که به صورت غیر قانونی و بدون پروانه تولید می‌شود و به مشتریان با وعده‌های دروغ و استناد به ادعاهای نادرست فروخته می‌شود. این محصولات از مواد مضر برا بدن تشکیل شده‌اند و برای سلامتی شما خطرناک می‌باشند. استفاده از مکمل‌های تقلبی می‌تواند عوارض جبران‌ناپذیری برای سلامتی داشته باشد و به همین دلیل حتما باید از اصل بودن مکمل های خود مطمئین باشید.

تاثیر مکمل تقلبی

در پاسخ به سوال ” چرا مکمل تقلبی در ظاهر تاثیر بهتری دارد ؟” باید بگوییم که این مکمل ها فقط در کوتاه مدت تاثیرات خیلی خوبی روی بدن دارند و بعد از چند مدت عوارض جانبی شان مشخص خواهد شد. سازندگان مکمل های بدنسازی فیک اغلب با استفاده از مواد بی کیفیت و استروئید های خوراکی ارزان قیمت سعی میکنند تا مشتریان را راضی نگه دارند؛ اما اینها پس از مدتی باعث بیماری های مختلف میشوند.

برخی از فروشندگان و سازندگان مکمل های لاغری به مشتریان این نوید را میدهند که در زمان کوتاهی وزن زیادی کم میکنید. در برخی موارد این کاهش وزن واقعا اتفاق میافتد، اما بعد از مدتی مشکلات کوچک و بزرگ زیادی مانند نارسایی کلیه، انسداد ریه، بیماری سرطان و یا مرگ زودرس برای مصرف کنندگان رخ میدهد. چرا که در این مکمل ها از مواد بسیار مضر و حتی مواد مخدر استفاده میشود. پس باید در نظر داشته باشید که کاهش وزن در زمان خیلی کوتاه باعث مشکلات زیادی میشود و این کار باید از راه های اصولی انجام شود.

 

راه های تشخیص مکمل های تقلبی

همونطور که گفتیم استفاده از مکمل های تقلبی عوارض زیادی دارد. شناخت این مکمل ها از مکمل های اصل گاهی اوقات سخت میشود و ما باید توانایی تشخیص آنها را داشته باشیم. برخی از راه های تشخیص مکمل ها تقلبی عبارتند از:

  • کد 16 رقمی روی برچسب مکمل : با پیامک کردن کد 16 رقمی روی برچسب محصول به شماره 20008822 اطلاعات مکمل برای شما ارسال میشود. درست بودن این اطلاعات میتواند به معنای اصل بودن مکمل شما باشد.
  • حل شدن مکمل در آب : اگر مکمل شما در آب حل نشود به احتمال زیاد این مکمل فیک است.
  • قیمت پایین : مکمل هایی که قیمت خیلی پایین تری از داروخانه ها و سایت شرکت سازنده دارند میتوانند تقلبی باشند.

 

نتیجه گیری

مصرف مکمل های بدنسازی میتوانند تاثیر خیلی خوبی روی عضلات بگذارند، اما اگر این مکمل ها تقلبی باشند، مشکلات غیر قابل جبرانی برای شما ایجاد میکنند. این مکمل ها میتوانند در کوتاه مدت تاثیرات خوبی روی بدن شما داشته باشند، اما بعد از مدتی عوارض حانبی‌شان، مشخص میشود. در این مقاله به سوال “چرا مکمل تقلبی در ظاهر تاثیر بهتری دارد ؟” پرداختیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *